HATSU, YATIRIMLARI VE TEKNOLOJİSİYLE SUTEK’TE YERİNİ ALDI ÇAPARALİ, “DOĞAMIZ, ÇEVREMİZ VE SAĞLIĞIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), 06-09 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara’da ikincisi düzenlenen Su ve Su Teknolojileri Fuarı’nda(SUTEK) açtığı stant vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye genelinde ki Su ve Kanalizasyon İdarelerinin yer aldığı fuar organizasyonuna, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HATSU Genel Müdür Yardımcısı Hüsna Karayazgan ve HATSU uzman teknik personeli katılım gösterdi.

HATSU, TESKİ(Tekirdağ), MESKİ(Mersin), ESKİ(Erzurum), Eskişehir(ESKİ), BUSKİ(Bursa) ve Devlet Su İşleri’nin(DSİ) hazır bulunduğu fuarda, kurumlar tarafından sağlıklı ve temiz su temini için yapılan çalışmalarda kullanılan teknoloji, su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde kullanılması ve su tasarrufunun sağlanması adına gerçekleştirilen yatırımlar katılımcılara sunularak bilgilendirme yapıldı.

Paslı Borular Sergisi Vatandaşlardan Yoğun İlgi Gördü

HATSU tarafından açılan stantta Hatay genelinde yapılan yenileme çalışmaları sırasında ortaya çıkan paslı ve kanserojen madde içeren içme suyu hatları sergilendi. Ayrıca altyapıya dair bütün çalışmalar ve atık su arıtma tesislerinde kullanılan teknolojiler ise hazırlanan video klipler ile standı ziyaret eden vatandaşlara sunum yapıldı.

Fuara katılan HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, ülke genelinden katılan su idarelerinin stantlarını ziyaret ederek, diğer su idarelerinin kullandığı teknolojik sistemler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretleri esnasında Hatay’a yapılan yatırımlar hakkında kısa açıklamalarda bulunan Genel Müdür Çaparali, Hatay genelinde kanalizasyon, içmesuyu, yağmursuyu ve arıtma tesisi gibi alanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını aktararak, “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” anlayışıyla Hatay’a 8 yeni atıksu arıtma tesisi kazandırdıklarını ifade etti.

“Mücadelemiz Halk Sağlığı İçin”

Ayrıca dünyanın 5., Avrupa’nın 2. ve Türkiye’nin ise ilk en büyük Membran Biyoreaktör Teknolojili Küçükdalyan-Narlıca arıtma tesisini inşa ettiklerini ve tesisten uluslararası su havzası alan Asi Nehri’ne temiz su deşarj etmeye başladıklarına dikkat çeken Çaparali, ilimizde yapılan içme suyu çalışmaları esnasında çıkarılan paslı boruları göstererek halk sağlığı için mücadele ettiklerini vurguladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde bu hizmetleri Hatay’a yapmaktan onur duyduklarını belirten Çaparali, tüm canlılar için önemli olan sağlık, doğa ve çevreyi daha temiz tutma ve daha da koruma amacıyla içme suyundan yağmur suyuna, kanalizasyondan arıtma tesisine kadar önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>