SARISEKİ MAHALLESİ’NDEKİ AÇIK KANALLAR TEMİZLENDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), açık yağmursuyu kanallarının ıslah yapılarak oluşan su birikintilerinin önlendiğini duyurdu.

Yağmur sorunları ile mücadele kapsamında projelerine devam eden Genel Müdürlük, toprak ve katı atıklar ile tıkanan ve yağmursuyu birikintisine neden olan bölgeleri tespit ederek temizleme çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

Yağmur yağışlarının ardından oluşan su birikintilerinin deşarjını sağlamak için yağmursuyu ızgaraları ve açık yağmursuyu kanallarının temizlendiğini belirten HATSU, İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesi’nde toprak ile dolan kanalların açılarak tıkanıklığın önüne geçildiğini açıkladı.

Vatandaşların talepleri ve istekleri doğrultusunda hizmetleri şekillendiren HATSU, mahalle sakinleri ve esnaflar tarafından ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen su birikintileri, kanal tıkanıklıkları ve kötü koku gibi sorunların hızlıca müdahale edilerek çözüme kavuşturulduğunu kaydetti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>