“BAŞARIYA YÖN VEREN ÖĞRETMENLERİMİZE BAŞARI BELGESİ TAKDİM EDİLDİ”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Orta Öğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav’da öğrencilerinin başarılı sonuç elde etmesine katkıda bulunan, öğrencilerine öncülük edip, bilgi ve deneyimlerini verimli ve etkili bir şekilde aktarma konusunda olağanüstü gayret gösteren ve üstün başarılı çalışmalar yapan çeşitli branşlarda yaklaşık 205 öğretmenimize Kaymakamlığımızca “Başarı Belgesi” takdim edildi.

17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat: 15.00’da İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda icra edilen takdim törenine; İlçemiz Kaymakamı Sayın Recep Soytürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Güven ve çok sayıda öğretmen iştirak etti.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun yapılması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, çeşitli branşlarda yaklaşık 205 öğretmene başarı belgesi takdim edilmesiyle devam etti.

Duygu ve düşüncelerini ifade etmek üzere kürsüye davet edilen İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk yaptığı konuşmasında; Asayiş, huzur ve eğitimin kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini ve her daim öncelikli olduğunu vurgulayarak, bu alanlarda atılacak her adımın takipçisi olduğunu ve elde edilen sonuçların titizlikle değerlendirildiğini belirtti.

Bu manada, geçtiğimiz sezon 2017-2018 eğitim öğretim yılında Sınavla Öğrenci Alacak Orta Öğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav’da öğrencilerinin başarılı sonuç elde etmesine katkıda bulunan branş öğretmenlerinin yanı sıra, bu başarının paydaşları olan ilkokul ve ana okulu düzeyindeki öğretmenlerine de tebrik ve teşekkürlerini ileten Kaymakam Soytürk, bu olağanüstü gayret ve üstün başarılı çalışmalarından dolayı ana okulu, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğretmenlerimize tanzim edilen başarı belgesini bizzat takdim etmekten mutluluk duyacağını belirtti.

Başarı belgelerinin takdim edileceği öğretmenlerimizin tamamen nesnel bir değerlendirme ile belirlendiği, herhangi bir görüş, düşünce ve sendika üyeliği dikkate alınmaksızın tek kriterin başarıya yön vermek ve kaliteli eğitim bilinci olduğunu vurgulayan Kaymakam Soytürk, sahneye davet edilen öğretmenleri tek tek tebrik ederek, başarı belgelerini takdim etti.

Sayın Kaymakamımız tarafından bizzat kürsüye davet edilmek suretiyle başarı belgelerini almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden çeşitli branşlardaki öğretmenlerimiz, nezaketinden ve duyarlılığından ötürü Kaymakam Soytürk’e teşekkür etti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (18.9.2018 – 11:30)

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>