ANTAKYA’DA SÜRPRİZ MİSAFİR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekim ve personelleri, kent merkezine nereden geldiği bilinmeyen tilkiyi yakalayarak kontrol altına aldı.

3 Ağustos Cuma günü Büyükşehir Belediye binası önünde görülen ve vatandaşlar arasında tedirginliğe yol açan tilkiyi hayvan barınağına götüren ve burada sağlık kontrollerini gerçekleştiren Veteriner Hekim Remzi Güven, “Tilkinin geçen hafta Habib-i Neccar Dağı’nda çıkan yangından kaçarak şehre indiğini düşünüyoruz. Yaptığımız detaylı kontrollerden sonra tilkide herhangi bir sağlık problemine rastlamadık. Şimdi de tilkiyi Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Hatay Şubesi yetkililerine teslim edeceğiz. Onlar da bu davetsiz misafirimizi doğal yaşam alanına bırakacak” dedi.

Hayvanlara ve doğaya her zaman saygılı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, hem tilkinin doğal yaşam alanından kaçmasına neden olan orman yangınının kontrol altına alınmasına vesile olarak hem de can havliyle şehre gelen tilkinin sağlık kontrol altına alarak örnek bir belediye olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>