İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in Ankara’da olması nedeni ile meclis Belediye Başkan Vekili Mehmet Başlak başkanlığında toplandı.

Yapılan gündem dışı konuşmalarda Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen terör saldırısında asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya’nın yaşamını yitirdiği hain saldırı kınandı.

Gündem dışı konuşmaların ardından mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü.

Gündemde bulunan;

1- Hatay Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün 29.11.2017 tarih ve 42352 sayılı ve İskenderun Kaymakamlığının 05.12.2017 tarih ve E.6205 sayılı yazılarında 4081 Sayılı Çiftçi Mallarını Koruma Kanununun 4. Maddesinin uygulanmasında Çiftçi Mallarını Koruma Meclisinin gizli oylama ile 5 asil 5 yedek olarak Mahalli İdareler Seçimlerine kadar görev yapmak üzere seçilmesi hususunda gerekli meclis kararının alınması ile ilgili Muhtarlıklar Müdürlüğü teklifi sonucunda gizli oylama yapılarak Asil üyeliklere Bestami Demirci,Numan Yasin Okur,Hidayet Ağaç,Mustafa Korçak ve Eyyüp Abacı seçildi.Yedek üyeliklere ise Ahmet Demirkıran ,Metin Yıldırım,Barış Günay,Ahmet Okur ,Şevket Ergüven ve Mehmet Demirci seçildi.

2- Konarlı mıntıkası 299 ada 1…23 nolu parseller mevcut imar planında blok nizam 3 kat yapılaşma koşullarında konut alanı olarak planlı olup, sunulan imar planı değişikliği teklifi ile söz konusu 299 nolu adada bulunan parsellerin birçoğunun cephelerinin planlı alanlar imar yönetmeliğinde belirtilen cephe şartlarına uymaması nedeniyle tek başına imar alamamalarından dolayı ölçülü blok nizam 3 kat konut alanı olarak planlanmasına ilişkin Konarlı mıntıkası 299 ada 1…23 nolu parsellere yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile İmar komisyonuna havale edildi.

3- Akçay mıntıkası 378 nolu parsel mevcut imar planında Emsal: 2.00, Hmax: Serbest Ticaret Alanı ve 20 metrelik imar yolu olarak planlı olup, mevcut imar planındaki yapılaşma koşulları değiştirilmeden söz konusu parselin güneyindeki 20 metrelik imar yolunun, parselin güney kısmındaki mülkiyet sınırı esas alınarak artık parsel oluşturulmayacak şekilde kaydırılmasına ilişkin Akçay Mahallesi 378 nolu parsele yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile İmar komisyonuna havale edildi.

4-Meclise sunulan yazılı önerge sonucunda belediyeye ait imar LTD şirketinin 4 yıllık faaliyetlerinin incelenmesi için meclis araştırma komisyonunun oluşturulmasına oy birliği ile karar verildi. Komisyona ise Ahmet Sarı ,Emin Dönmez ,Osman Çolak,Mehmet Reşat Çağlar ve Hüseyin Tintaş seçildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>