Arsuz’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love


15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde  yaşanan hain darbe girişiminin yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anıldı
Hafta boyunca camilerde mevlidi  şerif okunması , Gençlik Kampındaki öğrencilere  şehitlik ziyareti yaptırılması , şehit aileleri ve gazilerimiz ile birlikte şehitlik ziyareti ve yemek organizasyonu gibi etkinliklerle devam eden programlar 15 temmuz akşamı saat 20:00 da başlayıp 00:30 da sona eren demokrasi nöbeti programı ile son buldu.
15 Temmuz Pazar günü saat 11:00 da şehit  aileleri ve gazilerimizle birlikte yapılan şehitlik ziyaretinin ardından hep birlikte şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna düzenlenen yemeğe katılım gerçekleşti.

Öğle namazı sonrası şehitlerimiz için mevlidi şerif okunurken akşam 20:00 da ilçemiz kent meydanında yoğun bir katılımla demokrasi nöbeti programı düzenlendi.
Programa Kaymakam Musa SARI,Garnizon Komutanı Cengiz ÇOBAN,Belediye Başkanı Nazım CULHA, 26. Dönem Millet Vekili Fevzi ŞANVERDİ , kurum amirleri , Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri , muhtarlar , basın mensupları , şehit yakınları ,gazilerimiz , mahallelerden katılımcılar, otel ve misafirhanelerde bulunan misafirlerin de yoğun katılımı ile düzenlenen programda şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması , kur’an-ı kerim tilaveti , günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, video sunumları ,ilahilerin okunması ve mehteran gösterini düzenlendi.
Törende konuşma yapan Kaymakam SARI, Bu destanı yazan Ömer  HALİSDEMİR , Ziya İlhan DAĞDAŞ ,  Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit düşen Hataylı şehidimiz Gülşah GÜLER’i  ve onlarla birlikte şehit olan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizin unutulmayacağı ve unutturulmayacağını iletti . Şehitlerimize  Allahtan rahmet gazilerimize minnet ve şifa dilediğini ifade etti. Program 00:30 da son buldu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>