Yeşil Bayrak Yükseliş Koleji’nin

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

 

Uluslar arası bir çevre programı olan ECO-SCHOOL program üyesi olan YÜKSELİŞ KOLEJİ BİLİM KAMPÜSÜ 2 yıl süren çöp ve atıklar ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarının sonucunda Yeşil Bayrak almaya hak kazandı.

Dünyada 67 ülkede Türkiye’de ise 1096 okulda uygulanan bu program yapılan törenle bu yıl da 369 okula yeşil bayraklarını teslim etti. Eko okul programında amaç çevre bilincinin ve çevre yönetiminin oluşturulması. Program kapsamında öğrenciler, öğretmenler, kurum çalışanları, idareciler ve veliler birlikte çevreyi korumak ve geri dönüşümün önemi ile ilgili farkındalık oluşturacak birçok etkinlik yaptı.

Tüm derslerde çevre ile ilgili konular ve etkinlikler ele alınarak çevresel konularda hem öğrencilerin bilgi edinmesi, hem de ailelerinin bilgi edinmesi sağlanarak çevre duyarlılığı oluşturuldu.

Toplantı Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Genel Müdürü Aykut Davut ÖKTEM, Ortaokul Müdürü Serkan KAYA, Kurumsal İletişim Direktörü Ercan AFLAZ, Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve ECO-SCHOOL programı koordinatörü Özlem CERRAHOĞLU katılım gösterdi. Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü yetkilileri Yeşil bayrağı Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Murat YİĞİTOL’un elinden aldı.

Bu proje ile alakalı bir açıklama yapan Genel Müdür ÖKTEM “ Hatay’da yine farklı bir proje olan Yeşil Bayrak projesini başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İki yıl boyunca Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, kurum çalışanları ve velilerimizin katkıları ile hummalı bir çalışma yapıldı. Bu proje ile öğrencilerimize ve velilerimize çevre yönetimi ve geri dönüşümün faydaları hakkında birçok etkinlikler oluşturuldu. Bu başarılı etkinliklerin sonucunda Yeşil Bayrak almaya hak kazandık gururluyuz. Bu projede emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve çok değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü olarak amacımız daha birçok proje ile öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci aşılamak için gayretle çalışıyoruz.”dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>