HATAY DEVLET HASTANESİ SAĞLIK HİZMETLERİ SUNUMUNDA ÇEŞİTLİLİĞİ VE NİTELİĞİ ARTIRMAYA DEVAM ETTİRMEKTEDİR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Son yıllarda ülkemizde ki sağlık yatırımlarının bir parçası olan ‘Hatay Devlet Hastanesi’ her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekleyerek şehrimizde sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini ve niteliğini arttırmaya devam etmektedir.

Bu bağlamda geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın sağlığı ve alacakları sağlık hizmetine büyük önem vermekteyiz.

Hastanemizde Çocuk Hastalıkları Uzmanı sayımız 22 ,Çocuk Psikiatri alanında 4 , Çocuk Cerrahisi alanında 3 uzmanımız mevcuttur. Çocuk Hastalıklarında yan dal uzmanlarımız 14 hekimden oluşmaktadır. Çocuk yan dal branşlarımızda Çocuk Yoğun Bakım 2 , Yenidoğan Yoğun Bakım 2, Çocuk Kardiyoloji 2, Çocuk Nöroloji 2, Çocuk Endokrin 1, Çocuk Enfeksiyon 1, Çocuk Gastroenteroloji 1, Çocuk Üroloji 1, Çocuk Hematoloji 1 ve Çocuk Ümmünoloji ve Alerji 1 uzmanı ile ihtiyaç duyulacak bir çok Çocuk Yan Dal branşlarında hizmetimize devam etmekteyiz.

Bununla birlikte çocuklarımız için acil sağlık hizmetimizi, erişkin ve kadın doğum acil ünitelerine ek olarak ayrı bir çocuk acil ünitesi şeklinde sunmaktayız. Bu alan çocuklarımız için özel olarak düzenlenmiş ve dekore edilmiştir.

Hastanemiz yoğun bakım ünitelerinin nitelikleri en üst düzeye çıkarılarak yatak sayıları dış merkezlere sevki en aza indirecek şekilde planlanmış ve arttırılmıştır.

Bölgesindeki en donanımlı ve yüksek yatak sayısına sahip yoğun bakım ünitemiz mevcut olup; erişkinde 77, çocukta 14 ve yenidoğanda 67 olmak üzere toplam 158 yatak ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hatay ilimiz içinde hastanemiz dışında 3. Basamak çocuk yoğun bakım ünitesi bulunmaz iken, yakın zamanda 6 yatak ile hizmet vermekte olan 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım ünitemizin kapasitesi 14 yatağa çıkarılarak, Hatay Devlet Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetinin kapasite ve kalitesini en üst düzeylere çıkartmış bulunmaktayız.

Tüm bu çalışmalar sağlık hizmetlerinin tüm alanlarında gösterdiğimiz hassasiyetin kat kat fazlasını çocuklarımız için gösterdiğimizin bir delili ve bizlerinde gurur kaynağıdır. Gelecek çocuklarımızın ve yeni neslin eseri olacaktır. Bundan dolayı Hatay Devlet Hastanesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik hizmetlerimizin geliştirilmesine devam edeceğiz.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>