BAŞKAN YAVUZ; “CAMİLER ve DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanacak olan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayınladı. “Toplu İbadet yeri olan Camilerimiz, Dini ve Milli bütünlüğümüzü canlı tutan ibadet yerlerimizdir” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

Her yıl, 2 – 7 Ekim Tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen ‘’ ’Camiler ve Din Hizmetine adanmış ömürler ’ teması işlenerek çeşitli etkinliklerle kutlanması ayrı bir farkındalık oluşturmaktadır. Camilerimiz, Kuran Kursları ve Din Görevlilerimizin yaşamımızdaki önemini, Kültür hayatımızın gelişmesine katkılarını, tarihi gelişimi ve toplumsal fonksiyonları gibi konularda toplumumuzun daha etkin bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla, ülkemizde 2-7 Ekim tarihleri arasında Camilerimiz ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Din görevlilerimiz; İnsanları yargılamadan, hor görmeden, ötekileştirmeden, sevgi – saygı, hak- hukuk hoş görü ve empati esaslarına dayanan bir din hizmeti anlayışıyla hareket edip, bütün Siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, Milletçe birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinip, Kadın- erkek, yaşlı-genç, fakir-zengin ayrımı gözetmeksizin, toplumun bütün kesimlerine din hizmeti ulaştırma gayret ve heyecanı taşıyan, insanlarımıza muhabbet, kardeşlik birlik, beraberlik ve dirlik duygularını aşılayan örnek şahsiyetlerdir.

Öteden beri Mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz, minareleri ezansız bırakmayan Din görevlilerimiz; Sadece ezan okumak ve namaz kıldırmakla yetinmeyip toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışarak, çevresindeki insanların derdiyle dertlenip, toplumu doğru yola yönlendirerek, milletimize imanlı bir nesil yetiştirmek için de elinden gelen gayretleri göstermektedir.

İslam Dininin güzelliği, adil hükümlerinin evrenselliği ve kabul edilirliği sayesinde halkımızın Camilerimize, Kuran Kurslarına olan ilgisi artarak devam etmektedir. Cami inşası ne kadar önemli ise, İnşa edilen Camilerin bakımı, Onarımı, İç ve Dış Temizliği, Aydınlığı, Çevre Düzenlemesi, Cemaatin huzur içinde ibadet etmesinin sağlanması da bir o kadar önemlidir.

Bu sebeple Kırıkhan Belediyesi olarak Sosyal Sorumluluğumuz gereği Temizlik İşleri Müdülüğü ekiplerimiz tarafından ilçemiz genelindeki tüm Camilerimiz ve ibadethanelerimizi rutin olarak temizleyerek halkımızın hijyenik şartlar içerisinde ve huşu ile ibadet etmesine gayret gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2-7 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevliler Haftasının Milletimize Hayırlı olmasını dilerken, ibadethanelerimizin ve mabetlerimizin inşa edilerek ayakta kalmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm Camii ve Din görevlilerimizin haftasını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>