HBB, TEMMUZ AYI UKOME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda 19 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirildi

HBB Genel Sekreter Yardımcı Ahmet Kilisli başkanlığında HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Muhammed İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, kentin trafik düzeni ve yenileme çalışmalarına yönelik maddeler görüşüldü.

Antakya ilçesi, İnönü Caddesi ile Kırk Asırlık Türk Yurdu Caddesinin kesiştiği mevkide bulunan yıkım işlemi gerçekleştirilecek olan yapının İnönü Caddesinden inşaat alanına kadar olan kısımda vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla park yasağı getirilmesi talebi kurul üyelerince oylamaya sunuldu.

İskenderun ilçesinde yapımı tamamlanan İnönü ve Tayfur Sökmen Meydanı Birleştirilmiş Battı-Çıktı Projesi kapsamında, Şehit Pamir Caddesi ile Ulucami Caddesinde trafik akış yönünde değişiklik yapılması sebebiyle ilçede toplu taşıma hizmeti veren 12 kooperatifin güzergahlarının revize edilmesi gerektiği maddesi oy birliği ile karara bağlandı.

Toplantının ek gündem maddelerinden birinde ise Altınözü ilçesinin muhtelif mahallerinde içmesuyu inşaat yapım işi kapsamında başlanılacak olan kazı çalışmaları nedeniyle trafik akışının sağlanması ve vatandaşların can mal güvenliğinin sağlanması amacıyla alternatif yol belirleme yetkisinin Ulaşım Dairesi Başkanlığına verilmesi talebi oylanarak karara bağlandı.

İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 22 ana gündem maddesi ve 4 ek gündem maddelerinin görüşüldüğü 2018 yılı Temmuz ayı UKOME Kurul toplantısında, maddeler oylanarak 24 madde “kabul”, 1 madde “alt komisyona havale” ve 1 madde ise “gündemden çıkartılma” yönünde karara bağlandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>