Muhasebeciler Mali Tatilde

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Yoğun Tempoda çalışarak Mükelleflerin yükünü çeken, gecelerini gündüzlerine katan Muhasebeciler Mali Tatilde. Tatil yapmak, dinlenmek onların da hakkı

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, 3-20 Temmuz tarihleri arasında Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin Mali Tatile girdiğini açıkladı.

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, Mali Tatil dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Meslektaşlarımızın aşırı çalışma temposu ve belirli tarihlerdeki yasal mükellefiyetleri yerine getirme zorunluluğu meslektaşlarımızı ve çalışan personellerimizi bir yıl boyunca aşırı yormaktadır.

Bilindiği üzere Mali tatili düzenleyen 5604 sayılı kanun 28.03.2017 tarih ve 26476 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak aynı tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Bu bağlamda mali tatil meslektaşlarımız ve çalışan personellerimize bir nebze de olsa nefes alma imkanı getirmiş, arzu etmeleri halinde çalıştığı ortamdan uzaklaşma, sevdiklerini ziyaret etme veya kafa dinlemek için kısa da olsa bir olanak sağlamıştır.

Tatil süresince mali yükümlülüklerin süresi durdurulmuş ve tatilin bitimini takip eden 5. Gün sonuna (Ayın 25’ine kadar uzatılmıştır.

Tüm meslektaşlarımızın ve çalışan personellerimizin bu tatile sahip çıkmasını. Tatil süresince Muhasebe bürolarını kapatarak (Sadece acil durumlarda nöbetçi personel yoluyla çözüm üretilerek) tatil yapılmasını ve tatil sonunda tekrar yoğun bir tempoda çalışabilmek adına enerji depolayacakları bir tatil süreci yaşamasını temenni eder, sağlıklı, huzurlu, mutlu bir Mali tatil geçirmesini dilerim” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>