ERASMUS+ PROJESİYLE İLK YARDIM VE SAĞLIK EĞİTİMİ ALINDI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında 1-7 Kasım 2019 tarihleri arasında Romanya’nın Horezu şehrinde; Türkiye, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, İtalya, Polonya, İspanya ve ev sahibi ülke Romanya olmak üzere toplam 8 Ülke ve 32 katılımcı ile “#H(E+)lp” isimli gençlik değişimi projesi tamamlandı. Belen Kaymakamlığı ve Romanya CPDIS Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen projede katılımcılar uzman kişilerden ilk yardım eğitimi alarak hayati önem taşıyan ilk yardım uygulamalarını öğrendi. Afet ve acil durumlardan korunma ve müdahale, sivil koruma gibi konularda da birçok çalıştay, sunum ve drama gerçekleştirerek bilgi edindi.

Erasmus+ projelerinin detaylarının paylaşımı ile başlayan proje, katılımcıların kendi kültürlerini tanıtan sunumları ve yemek kültürlerinin tanıtımı ile devam etti. Aynı zamanda katılımcılar bölgede bulunan tarihi mekanları ziyaret etme ve yerel halkla tanışıp kaynaşma fırsatı buldular.

Her ülkeden 4 katılımcıyla 8 farklı ülkenin bir araya gelerek kültür aktarımını ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı bulduğu, aynı zamanda ilk yardım, afet ve acil durumlardan korunma konusunda uzman kişilerden bilgi ve deneyim kazanımına sahip olduğu bu projeye, Türkiye’den katılan 4 gencimiz bu deneyimi yurtdışında yaşamanın mutluluğunu bizlerle paylaştı.

Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, gençlerin toplumdaki yerinin çok önemli olduğunu, ilk yardımın afet ve acil durumlarında hayat kurtarıcı olduğunu bildirirken gençlere projeye aktif katılımından dolayı onlara teşekkürlerini iletti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>