Selahattin Yarar:“Hayatımızın Direksiyonunda Biz Varız.”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Başmüfettişi/ Şair ve Yazar Selahattin Yarar, Antakya Defne Rotary Kulübü’nün konuğu oldu.

Yıllarca ajandasında biriktirdiği, gözleme ve incelemeye dayalı, yaşanmış olaylar sonucunda kaleme aldığı veciz sözleriyle, manzumelerden oluşan 4 kitabı bulunan Selahattin Yarar’ın bu eserlerden alıntı yaparak yaptığı konuşması dinleyiciler tarafından büyük ilgi topladı.

“Hayatımızın direksiyonunda biz varız. Hayat, gidilmesi gereken uzun bir yoldur. İçinden geçtiklerimiz ile, içimizden geçenler; bizi şekillendirir, besler, mutlu ya da mutsuz eder. Hayat dediğimiz şey; gündemimizdeki önemli ve öncelikli eylemlerdir.” Diyen Yarar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hayvanlar, birlikte yemeklerini yerler, avlanırlar. İnsanları hayvanlardan ayıran en önemli şey; anlamak, anlatmak, birlikte düşünmek ve bunları ifade etmektir. İnsanoğlu yaşarken; hayatı hem anlamaya hem de anlatmaya çalışır. Bunun da en güzel ifade dili; resim, müzik, şiir, heykel gibi sanat dallarıdır.”

Antakya Defne Rotary kulübü Başkanı Refet Atayurt, konuşmasını birbirinden güzel vecizelerle tamamlayan Selahattin Yarar’a bir teşekkür belgesi takdim etti.Selahattin Yarar kimdir?

 1952 ‘de Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Başmüfettişi olarak, Ankara’da görev yaptı. Sporun birçok branşıyla profesyonel disiplin ve amatör ruhla halen aktif olarak ilgilenmektedir.Başta Klasik müzik ve Türk müziği olmak üzere, müziğin her türü ile ilgilidir.Felsefe, psikoloji ve edebiyat ile iç içe yaşamaktadır.

Eserleri: İlk kitabı olan “Küçük Sözler” 2007 yılında çıkmış ve Türkiye genelinde satışa sunulmuş ve 2 baskı yapmıştır. Daha sonra Küçük Sözler 2, 3, 4. Olarak yayınlanmıştır. “Sizin aynanızdaki ‘ ben ‘ ile benim aynamdaki ‘siz’i yansıtan bu eseri takdirlerinize sunarım.”diyen yazarın eserlerindeki sözler ve dizeler, derleme olmayıp; tümü kendisine aittir

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>