KARAKESE İLKOKULU 3/A SINIFI MÜLTECİ ÇOCUKLAR İÇİN E-TWİNNİNG PROJESİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Dörtyol Karekese İlkokulu  3/A Sınıfı öğrencileri dünyadaki mülteci çocukların durumuna dikkat çekmek amacıyla “Hi! I am a refugee” isimli e-twinning projesi başlattı.

Başlatılan proje ve amacı hakkında bilgiler veren sınıf öğretmeni Halil Aksay; Karakese İlkokulu 3/A sınıfı olarak, Dünyada milyonlarca mülteci var ve neredeyse yarısından fazlası çocuklardan oluşmaktadır. Çocuklar bizim geleceğimizdir ve her çocuğun eğitim hakkı vardır diyerek “Hi! I am a refugee” isimli e-twinning projesi başlattık. Projeyi başlatmaktaki amacımız; okullarımızdaki mülteci çocukların yeni okullarına arkadaşlarına alışmalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktır. Proje kapsamında öğrencilerimiz, okulumuzda bulunan mülteci öğrencimiz Hamza’nın yaşadıklarını anlatan bir şarkı yaptı. Bu şarkıyı hep birlikte söylediler.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>