BAŞKAN YAVUZ; “VATANDAŞLARIMIZIN DEVLETE AÇILAN İLK KAPISI MUHTARLARIMIZDIR”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. “Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir” diyen Başkan Yavuz yaptığı açıklamada; “Muhtarlarımız, seçildikleri görev yerlerinde halkımıza hizmet etme görevini büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Halkımızın teveccühü ile seçilerek, vatandaşlarımız ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi gören Muhtarlarımız, seçildiği mahalle veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil ederek, zaman mefhumu gözetmeksizin halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekte ve tüm halkımıza eşit olarak hizmet vermektedir.

Muhtarlarımız, mülki amirleri ve yerel yönetimleri ile mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda sorunlarını çözüme kavuşturmada bir çözüm ortağı olduğu gibi çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi de yerine getirmektedirler.

Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan, Türkiye coğrafyasında ilk defa 2.Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamış olan muhtarlık teşkilatı, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır.

En kaliteli hizmetin, en hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşlarından bir tanesi olan muhtarlarımıza, Kırıkhan Belediyesi olarak hak ettiği değeri vererek, halka hizmet yolunda tüm mahalle muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekte ve halkımızın ortak sorunlarını birlikte çözüme kavuşturmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle, Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğimizi bir kez daha tekrarlarken, demokrasimizin çekirdeği olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten duygularımla kutlar, tüm muhtarlarımıza aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk dolu yaşam temennisiyle çalışmalarında başarılar dilerim”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>