İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITASINDAN PAZARLARDA ‘FİYAT’ DENETİMİ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın usulsüz fiyat artışları konusundaki talimatı ile birlikte harekete geçen İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri kurdan kaynaklı fiyat artışlarının önüne geçmek ve yerli üretim logosu kullanılması ile ilgili denetimlerini sürdürüyor.

Ekiler Başkan Seyfi Dingil’in talimatı ile Pazar yerlerinde fiyat ve etiket denetimi yapıyor.

İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri, dolar kurundaki artışlardan sonra yaşanan sebepsiz ve temelsiz fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla adeta seferberlik başlattı.

Denetimler hakkında, vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için İskenderun dört bir köşesinde özverili bir çalışma sergilediklerini söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,“ Hangi açıdan olursa olsun vatandaşı mağdur edenler karşılarında gerekli işlemler yapılır” diye konuştu.

Son dönemde satılan ürünlerde meydana gelen dalgalanmalara karşı harekete geçen İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, gelen her şikâyeti titizlikle kontrol ediyor ve dalgalanmaları fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmıyor. İncelemeler kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan Pazar yerlerinde denetim yaparken, ürün etiketleri, irsaliyeler ve alış/satış faturaları tek tek inceleniyor.

FİYATLAR TEK TEK KONTROL EDİLİYOR Yapılan denetimlerde ürünlerin etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Ayrıca ekipler yaptıkları denetimlerde, esnafların ruhsat belgelerini ve satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğunu da kontrol ediyor.

Sıklaşan denetimler hakkında bir açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için ekiplerin özverili bir çalışma sergilediklerini kaydetti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>