İSKENDERUN BELEDİYESİNDEN “USULSÜZ FİYAT ARTIŞI” DENETİMİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak “haksız kazanç” elde edilmesini engellemek amacıyla denetim yapıyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in talimatı üzerine çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, çarşı merkezinde bulunan iş yerlerine, zincir mağaza ve pastanelerde fiyat ve etiketleri kontrol etti.

DENETİMLER SÜRECEK

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy yaptığı açıklamada, İskenderun Belediye Başkanımız Seyfi Dingil’in talimatı üzerine tüketici haklarının korunması amacıyla denetimler yaptıklarını söyledi.

Son fiyat değişikliğinin ne zaman yapıldığını öğrenmeye çalıştıklarını belirten Aksoy, “Yerli üretim logolarının konulup konulmadığını kontrol ediyoruz. Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği’ndeki son değişiklikle döviz kuruna bağlı olarak fiyat artışı yapılmaması gerektiğini işyerlerine bildiriyoruz. Bunlarla ilgili hem denetim yapmak hem de bilgi vermek üzere denetimlerimiz aralıksız sürecek “ dedi.

VATANDAŞLARIMIZ DUYARLI OLMALI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, “Titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür ediyoruz. Raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları ve şikâyetlerini belediyemize yapmalarını istiyoruz “diye konuştu

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>