Gelişim Hastanesi, Sağlık Turizminde Lider Olmayı Hedefliyor

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

GELİŞİM’DEN ‘SAĞLIK TURİZMİ’ ATAĞI

İngiltere Alım Heyeti, Türkiye Sağlık Turizmi Derneği’nin düzenlediği ve Hatay Sağlık Turizmi Derneği’nin desteklediği ‘Sağlık Turizmi’ programı çerçevesinde, İskenderun Gelişim Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Aralarında; hastane yöneticilerinin, doktorların ve sağlık turizmi temsilcilerinin bulunduğu Alım Heyeti, bölgenin öncü sağlık kuruluşlarından olan Gelişim Hastanesi’ni yerinde inceleme fırsatı buldu.

17 kişilik alım heyetiyle birlikte hastaneye ziyarette bulunan Türkiye ve Hatay Sağlık Turizmi Derneği yöneticileri, Hastane Başhekimi Dr. Ömer Suha Caymaz’dan hastanenin tıbbi donanımı ve tedavileri hakkında bilgiler aldı.

“Hedefimiz, sağlık turizminde lider olmak”

Türk Sağlık Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başhekim Ömer Suha Caymaz, İngiltere Alım Heyeti’ni hastane bünyesinde ağırladıkları için mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Hastanemiz, ‘Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’ için, gerekli çalışmaları tamamlamış ve bakanlığa onaya sunmuştur. Sağlık turizmi, ülkemize döviz girdisi açısından önemli bir atılımdır. Hatay’da sağlık turizmiyle beraber, kültür turizminin de kalkınacağına inanıyoruz. Gelişim Hastanesi olarak, sağlık turizmi konusunda büyük bir heyecan içerisindeyiz. Heyette sağlık turizmi konusunda deneyimli firma ve hastane temsilcilerin bulunması da, ümitlerimizi üst düzeye çıkarmıştır. Heyetin, hastanemizle ilgili mükemmele yakın görüşleriyle gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu sebeple, sağlık turizminde hedefimize ulaşabilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hedefimiz, her konuda olduğu gibi, sağlık turizmi konusunda da lider olmaktır” dedi.

Düzenlenen organizasyonunda sağlık turizminin önemine dikkat çeken Dış Ticaret Uzmanı Ramazan İçuz ise, bazı illerdeki hastanelerin devletin verdiği teşviklerden yararlandığını belirterek, Hatay’ın da bu konuda hakkının olması gerektiği ile ilgili görüşlerini belirtti

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>