DÖRTYOL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Payas Belediyesi ile Dörtyol Belediyesi arasında Kentsel Dönüşüm Projelerinde Teknik Hizmetlerin Yerine getirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ile Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ile karşılıklı imzalanan protokole göre; Payas Belediyesi tarafından Çağlalık da, TOKİ Kentsel Dönüşüm Projesi ile Karbeyaz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projelerinde ki deneyim, bilgi ve birikimlerini Dörtyol Belediyesi tarafından gerçekleşecek projeler için destek sağlayacak.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un makamında gerçekleşen işbirliği protokolünde, Başkan Toksoy, “İlçemiz Dörtyol’da kentsel dönüşüm ile ilgili birçok adım atmamıza rağmen istenilen düzeye getiremedik. Payas Belediye Başkanlığımızın gerçekleştirdiği ‘Kentsel Dönüşüm’ projeleri sürecini yakından ilgilenerek Dörtyol’a taşımayı hedefledik. Görüşmelerimiz kapsamında karşılıklı ‘Kentsel Dönüşüm Projelerinde Teknik Hizmetleri’ noktasında bilgi birlikteliği, tecrübe birlikteliğini Dörtyol’a kazandırmak adına Dörtyol İlçemiz adına teşekkür ediyorum.

Türkmen İlçemiz Dörtyol’da Ocaklı ve Yeşil Mahallenin kesiştiği mezbahane adını taşıdığı bölgeyi kentsel dönüşüme alarak TOKİ başkanlığında burada Dörtyol’un yeni yerleşim alanını taşıyacağız. Ayrıca bu bölgede yuvalanan terör örgütlerine destek sağlayan zihniyetin önüne geçerek; Bin Yıllık Kardeşliğimizin teminatını koruyacağız.

Bu güzel işbirliği için Payas Belediye Başkanı Sn. Bekir Altan’a, çalışma arkadaşlarına ve mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “Payas Belediyesi olarak öncelikle Kentsel Dönüşüm Ekibimiz, Dörtyol Belediyesi teknik personellerine gerekli bilgileri ve belgeleri aktararak ve sürecin tüm basamaklarında gerekli yardımı sağlayacaktır” dedi.

Dörtyol ve Payas Belediye Başkanları karşılıklı istişarelerin ardan işbirliği protokolünü imza attılar.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>