İSKENDERUN ZABITASI YAYA GEÇİTLERİNE PARK EDEN ARAÇLARA İŞLEM YAPIYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, cadde ve sokaklarda hatalı parka eden araçları tespit ederek uyarılarda bulunuyor.

Tüm uyarılara rağmen kaldırımlara ve engelli noktalarına araçlarını park eden sürücüler içinse cezai işlem yapılıyor.

Atatürk bulvarında yapılan çalışmalarda yaya geçidi üzerine park ettiği tespit edilen araç sürücülerine 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesine istinaden gerekli yasal işlem yapılarak, gerekli cezai işlemler yapıldı.

İskenderun Belediyesi zabıta müdürü Bekir Aksoy, vatandaşların daha dikkatli ve sağduyulu olmalarını istedi.

Vatandaşların kaldırımlara, engelli yollarına ve yaya geçitlerine araç park etmeme konusunda hassas davranmaları gerektiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil “Hepimiz daha duyarlı olmalıyız. Kaldırımlara gelişigüzel park edilen araçlar yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Engelliler için ayrılan yerlere park edilmesi yüzünden engelli vatandaşlarımız zor durumda kalıyor. Zabıta ekiplerimiz cadde ve sokaklarda rutin olarak sürdürdüğü çalışmalarla uygunsuz park etmeye geçit vermiyor. Araç sürücülerinin bu konuda daha dikkatli olacaklarına inanıyorum” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>