İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

 

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplanan mecliste bir önceki meclis toplantısında görüşülen maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Düzenlenen meclis toplantısı öncesinde bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediye olarak çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek,”Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar insan odaklı çalışmalar yaptık yapmaya devam ediyoruz. Hiç kimseyi ayırt etmeden her mahalleye eşit hizmet götürdük, götürmeye devam ediyoruz. Projelerimizin birçoğu bitti, bir kısmı devam ediyor. Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, bakanlarımıza milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizim işimiz halka hizmet etmek” dedi.

Yapılan gündem dışı konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündemde bulunan

1- Konarlı mıntıkası 299 ada 1…23 nolu parseller mevcut imar planında blok nizam 3 kat yapılaşma koşullarında konut alanı olarak planlı olup, sunulan imar planı değişikliği teklifi ile söz konusu 299 nolu adada bulunan parsellerin birçoğunun cephelerinin planlı alanlar imar yönetmeliğinde belirtilen cephe şartlarına uymaması nedeniyle tek başına imar alamamalarından dolayı ölçülü blok nizam 3 kat konut alanı olarak planlanmasına ilişkin Konarlı mıntıkası 299 ada 1…23 nolu parsellere yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

2- Akçay mıntıkası 378 nolu parsel mevcut imar planında Emsal: 2.00, Hmax: Serbest Ticaret Alanı ve 20 metrelik imar yolu olarak planlı olup, mevcut imar planındaki yapılaşma koşulları değiştirilmeden söz konusu parselin güneyindeki 20 metrelik imar yolunun, parselin güney kısmındaki mülkiyet sınırı esas alınarak artık parsel oluşturulmayacak şekilde kaydırılmasına ilişkin Akçay Mahallesi 378 nolu parsele yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>