YAYMAN, ” ŞİMDİ YATMA ZAMANI DEĞİL TERLEME, SUSAMA , YORULMA ÇALIŞMA ZAMANI”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Ak Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Hatay’ın yatırıma doyacağını belirtti, ” zaman şimdi yatma zamanı değil terleme, susama, yorulma ve çalışma zamanı” dedi.

Ak Parti Milletvekili Hüseyin Yayman, meclisin tayile girmesinin ardından soluğu seçim bölgesi Hatay’da aldı.

Kırıkhan’ın köylerinde ova çiftçisi ile buluşan Yayman, ovanın sulama sorununa kalıcı çözüm bulmak için çalıştıklarını söyledi.

Menzelet projesine değinen Yayman, “Bu su meselesi yarım asarlık mesele. 1974’te temeli atıldığından bu yana konuşuluyor, bu su geldi gelecek, konuşuluyor ama sonuç alınamadı. Ama bu iş artık tamam. Bir suni nehir yapıyoruz, Karasu’dan büyük nehir akacak. Bu nehrin uzunluğu 106 kilometre, bu 106 kilomrtrenin 85 kilometresi betonarme kanal, kanalın 5 kilometresinde tünel var. Tünel dağın içinden akacak”dedi.

Yayman, ” Kahramanmaraş menzeletten akacak suyun 20 günde Tahtaköprü barajını doldurmaya yeteceğini söyledi.

Milletvekili Yayman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun çabası ile tamamlandığını belirti ve bu konuda emeği geçen eski milletvekili Mehmet Öntürk’e teşekür etti.

Otobanın Antakya’ya ulaşması için çalışacaklarını belirten Yayman, ” hizmet isteyen herkese kapımızda, yüreğimizde sonuna kadar açık” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>