AZERBAYCAN’DAN GELEN YAZARLAR VE ŞAİRLER İSKENDERUN BELEDİYESİ TARAFINDAN AĞIRLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Bir dizi ziyaret ve program için İskenderun’a gelen Kısa adı (ASKEF) olan Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu heyeti İskenderun Belediyesi tarafından ağırladı.

İçerisinde Azerbaycan’dan gelen yazarlar ve şairlerin bulunduğu heyeti İskenderun Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Söylemez karşıladı.

Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu heyeti yetkilileri daha öncede İskenderun’a geldiklerini belirterek,”Sağolsun belediye Başkanımız Sayın Seyfi Dingil bizleri burada misafir etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin amacı kültürlerin kaynaşmasıdır. Faaliyetlerimiz genelde kültür ve sanat alanında oluyor. Türk Dünyası ile ilgili olarak önemli çalışmalar yapmaktayız. İskenderun’da da bir dizi faaliyetler yapmak istiyoruz” şeklinde görüş beyan ettiler.

Düzenlenen program hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise “İskenderun her anlamda gelişen güzel bir şehir. Burada çok çeşitli farklı düşüncedeki insanlar kardeşçe yaşıyor. Heyeti İskenderun’da ağırlamaktan dolayı son derece memnunuz. Her türlü sosyal ve kültürel işbirliğine hazırız. Kentimizde gelen heyetle ilerleyen günlerde farklı etkinlikler düzenleyeceğiz ”diye konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>