AK PARTI MİLLETVEKİLLERİ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NDE HATAY’DA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

YAYMAN: “SÖZ ÜSTÜNE SÖZ DEĞİL TAŞ ÜSTÜNE YAŞ KOYMA VAKTİ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Cunhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile Türkiye’nin dünyada ve bölgesinde küresel güç haline geleceğini söyledi.

AK Parti Milletvekillleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik ve Hüseyin Şanverdi, cumhur ittifakına yüzde 83,8 ile rekor destek veren Altınözü İlçesinde kanaat önderleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve AltınözüBelediye Başkanı Rıfat Sarı’nın da bulunduğu kahvaltılı toplantıda konuşan Hüseyin Yayman rekor destek için Altınözlü hemşehrilerine teşekür etti.
24 Haziranda sandığa atılan her oyu Türkiye’nin geleceğine konulan bir tuğlaya benzeten Yayman, “Türkiye, çevresinde bir terör koridoru ile çevrilmek istendi. Hamdolsun liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlu ve dik duruşu ile oyunları boza boza, önümüze çekilmek istenen seti yıka yıka geldik. Artık Türkiye’nin geleceği daha aydınlık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye sadece bölgesinde değil, dünyada küresel güç konumuna gelecek” dedi.


Hatay’ı Altınözü’nü her alanda kalkındırmada kararlı olduklarını belirten Yayman, “yeni dönemde Altınözü’ne hizmetlerimiz devam edecek. Öncelikli amacımız Antakya- Altınözü yolunu tamamlamak olacak. Altınözünde bir de hastane sorunu var. İnşallah yeni dönemde ilçemize yakışır bir hastane yapmak istiyoruz, Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.
Yayman, Tokaçlı Kilisesinin restarasyonunun da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacağını bunun icin ödenek ayrıldığı müjdesini verdi. “Hatay için artık söz üstüne söz değil, taş üstüne taş koyma vakti” diyen Yayman,
Altınözü’nden birlik ve beraberlik mesajı verdi.
AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman, 15 Temmuz hain kalkışma girişimine ayrı bir parantez açtı.
Yayman şöyle konuştu;
15 Temmuz hain kalkışma girişimi ile hoca görünümlü bir terörist ve işbirlikçi hainleri Türkiye’yi, Suriye, Irak, Yemen ve Libya’ya çevirmek istedi. Ama bilmedikleri bu büyük milletin bayrağına, vatanına, devletine ne kadar bağlı olduğuydu. Her şeyi hesap ettiler ama bu milletin ferasetini, büyüklüğünü hesap edemediler. Kefenimizi giyip bu yola çıktım diyen liderimizi, Recep Tayyip Erdoğan’ı hesap edemediler. O kara gecede bu millet kahramanlık destanı yazdı. Tankın, topun, uçağın karşısına elinde ayyıldızlı bayrağımızla çıktı. Bu uğurda şehit olan tüm kardeşlerimize birkez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet onlara çok şey borçu.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>