GÜÇLÜ BİR CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEM İÇİN MECLİS ÇOĞUNLUĞU ŞART!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, güçlü bir cumhurbaşkanlığı sistemi için meclis çoğunluğunun şart oldugunu söyledi.
Seçim çalışmalarını sürdüren Yayman, Hatay’ı karış karış gezmeye devam etti. Antakya’da muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu yemsilcileri ile iftarda bir araya gelen Yayman, Aşağıoba mahallesinde toplantıya katıldı.

Seçim gezilerinde Cumhurbaşkanlığı sistemi ve yeni dönemi anlatan,Hüseyin Yayman, “daha güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elini mecliste güçlendirmeliyiz”dedi.

Yeni dönemin önemine dikkat çeken Yayman, ” ülkemiz üzerinde hain emeller peşinde koşanlar son günlerde yine algı operasyonuna başladı.Cumhurbaşkanlığı seçiminde kaybedeceğini anlayanlar şimdi de meclis çoğunluğunu kazanıp, cumhurbaşkanımızın elini koöunu bağlamak istiyor. Bizler buna izin verecekmiyiz? Elbette vermeyeceğiz Hatay buna izin vermeyecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlı sisteminin Türkiye’yi süper güç haline getirecegine vurgu yapan Yayman, yürtmenin işleyişi daha hızlı olacağını, Kamudaki burokratik işlemlerin süresinin kısalacağını, yani koşan cumhurbaşkanına, koşan bir brokrasi geleceğini söyledi.

Yeni sistem için Meclis çoğunlugunun sağalamak gerektiğini belirten Yayman, ” biz mecliste en güçlü şekilde yer alacahımıza inanıyoruz ama yine oyun içinde oyun peşindeler. Amaç Türkiye’nin büyümesini engellemek, amaç Türk ekonomisin büyümesini engellemek, amaç Türkiye’nin milli silahlarını, milli gemilerini, milli uçaklarını, savaş gemilerini yapmasını engellemek”dedi.

“HASSA TÜNELİ KADERİN DEĞİŞMESİDİR”

Hatay’a yeni dönemde yapılacak hizmetlerede değinen Yayman, Hassa tüneline ayrı bir parantez açtı. Tünelin 2018 yatırım proğramına alındığını anımsatan Yayman, “Hassa tüneli bir dağın değilmesi değil kaderin değişmesidir, bir tarihin değişmesidir. Hassa tünelinin açılması ile beraber Gaziantep’e liman gelecek. Tünel ile beraber İskenderun limanı ile Gaziantep arası 100 kilometre, Kahramanmaraş ile İskenderun limanı arası 80 kilometr kısalacak. Hassa’ya organiza sanayi bölgesi yapılacak. 30 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Hassa tünelini 2023’e varmadan tamamlamış olacagız.” Diye konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>