Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde İbrahim Açıkgöz Güven Tazeledi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Açıkgöz Genel kurulda güven tazeledi. Sanayi Aşevinde düzenlenen Genel Kuruluna, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Esnaf Oda başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri ve sanayi esnafları katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen genel kurulda Sanayi esnafından İbrahim Açıkgöz ve yönetimine tam destek geldi.

İTSO Başkanı Yılmaz, “Ticaret Odası olarak Sanayi Esnafımızın yanındayız”

Divan kurulu ve gündemdeki maddelerin görüşüldüğü Genel kurulda söz alan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Ben, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin bütün çalışmalarında yer aldım ve elimden geldiğince sizlerin müşterek ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Oda olarak yapmamız gereken ne varsa çözüm üretmenin gayreti içerisinde olduk. Bu günden sonra da aynı düşünceyle her zaman Ticaret Odası olarak yanınızda olduğumuzu da belirtmek isterim. Sizlerin daha önceki genel kurullarına da katıldım ancak bu gün daha hızlı bir karar veren hazirun gördüm 30 dönümün üzerinde bir yerin tapusunun alındığını biliyorum. Hatta en son tapu rayiç bedeller belirlenirken Belen Kaymakamımız ile görüştük. En son alınan yerin belirlenmesinde bizim ufak ta olsa bir katkımız oldu. Bundan sonraki yerlerle ilgili çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Sizlerin çoğu zaten bizim de üyemizsiniz. Bunun yanında Sizlerin başkanı olan İbrahim Açıkgöz bizim de Meclis üyemiz bu anlamda daha şanslı ve avantajlısınız. İTSO olarak gerek bakanlık gerekse bürokrasi nezdinde girişimlerimiz oluyor. Temenni ediyorum yeni sanayi sitesinin imarı ile, yapımı ve geniş alanı ile çok amaçlı, çok içerikli ve modern tesislerimiz bölgemiz ekonomisine daha çağdaş hizmet vereceği kanısındayım. İskenderun’a değer verecek olan istihdam kazandıracak olan bu yerin ve genel kurulunuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum. İbrahim Açıkgöz ve yönetim kuruluna da hayırlı olsun diyorum ve yeni dönemde çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

İbrahim Açıkgöz; “İTSO Çalışmalarımızda her zaman yanımızda oldu ve destek verdi”

Genel kurulda söz alan İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz ise, Sanayi esnafına müjdeli haberler vererek; “İnşallah sizlere daha hayırlı hizmetler vermenin gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz ve Üye sayımızı 60-800’lere çıkarmayı hedefliyoruz. Hedefimiz tüm sanayi esnafımız ile birlikte güç birliği oluşturmaktır. Tabi bunun yanından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ve resmi kurumlarımız ile birlikte hareket ediyoruz ve onların desteği de bizim çalışma azmimizi arttırıyor. Yönetim kurulu olarak amacımız, Yerleşim yerleri alanı içerisinde kalmış sanayi sitesi içerisinde kalmış sanayi alanlarının planlı sanayi alanlarına taşınması için Sanayi Sitesi Yapı kooperatifleriyle Özel İdareleri yoksa Büyükşehir Belediyeleri veya belediyelerce yapılacak sanayi sitelerinde alt yapı, üst yapı yatırımları tamamlanıncaya kadar, idare ve sosyal tesis binaları, arsa bedeli, mülkiyetinin edilmesi masraflarının Mimarlık ve Mühendislik hizmetinin taşınma masrafları dahil krediyle desteklenecektir ve bu bakanlığın kontrolünde olacaktır. Denilmektedir. Bizlerde Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak çalışmalarımızı bu yöndü sürdürüyoruz ve çok olumlu ve müjdeli gelişmeler olduğunun bilinmesini istiyorum. Bunları zaten sizlerle paylaşıyoruz. Bundan sonra da gelişmeleri watsap üzerinden an ve an üyelerimize bildireceğiz. Tabi Bu çalışmalarımız da her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Levent Hakkı Yılmaz ve yönetimine de teşekkür ediyoruz. Yeni sanayi sitemizin taşınması için yapılan çalışmalarda önemli adımlar atıldı, burada esnafımızın bize güvenmelerini bekliyoruz. Yeter ki birlik olalım, kooperatifimize sahip çıkalım” dedi.

Dilek ve temenniler, kooperatifin Genel gelir giderlerinin okunması, faaliyetlerinin anlatılması ve gündemde görüşülen maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz yeniden Başkan seçilirken, genel kurul şu isimlerden oluştu : Mehmet Zorla, Vecih Altun, Cemil Bilgin, Hasib Yılıdırım, Fuat Yetimoğlu ve İbrahim Parmaksız. Denetim Kurulu ise; Mehmet Fatih Kandilli, Josef Hurioğlu ve Salih Cücük

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>