İSTE’liler kep atmaya Dörtyol’dan Başladı!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) geleneksel olarak her fakülte ve okulun ayrı ayrı düzenlediği kep atma törenleri geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oluyor. Bu yılki Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma Törenlerinin ilki Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

İSTE 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma Törenlerinin başlangıcı Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri için düzenlenen programla yapıldı. İSTE Dörtyol Meslek Yüksekokulu’nda Tören Yürüyüşü ile başlayan Kep Atma Töreni; Saygı Duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK, Dörtyol Özel Harekat Tabur Komutanı Hakan TURAN, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler ile velilerinin katıldığı Kep Atma Töreni, İSTE tanıtım filmi ve Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ’nin mesajının video gösterimleri ile devam etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahettin GÖZÜBENLİ’nin mezun ve mezun adaylarına başarılar dilediği açılış konuşmasının ardından, Dörtyol Kaymakamı Murat BULACAK da sahneden öğrencilere ömür boyu mutluluklar ve başarılar diledi. İSTE’de öğrenmiş oldukları bilgilerin ve diplomanın ömür boyu işlerine çok yarayacağına emin olduğunu belirten BULACAK; öğrencilerin ve ailelerinin heyecanına ortak olmaktan onur duyduğunu ve eğitim süreci boyunca emek eden tüm akademisyen hocalara minnet duyduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından beklenen an geldi, nefesler tutuldu ve geri sayım yapılmasının ardından öğrenciler hep beraber keplerini gökyüzüne fırlattılar. Sevinç çığlıkları ve neşeyle gökyüzüne uçuşan kepler, katılımcıların unutamayacağı görsel bir şölen havası estirdi. İSTE Genel Sekreteri Yılmaz ÇİĞDEM ve Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Bahettin GÖZÜBENLİ’nin öğrencilere başarı belgelerini takdim etmelerinin ardından; öğrenciler, aileleri ve davetliler hep birlikte neşeli sohbetler ve öğrencilerin müzik dinletisi eşliğinde İSTE Dörtyol Meslek Yüksekokulu bahçesinde iftar saatini bekledi. Akşam ezanı ile birlikte tüm katılımcılara, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi işbirliği ile iftar yemeği ikram edildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>