ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ ONURUNA İFTAR YEMEĞİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

 

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata’nın himayelerinde, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ün koordinasyonunda ve Tosyalı Holding katkılarıyla, İskenderun, Payas, Belen, Arsuz, Dörtyol ve Erzin olmak üzere 6 İlçemizin iştirakiyle, Şehit ve Gazi Aileleri onuruna düzenlenen iftar yemeğinde yaklaşık 2 bin 400 kişi gönül sofrasında buluştu.

22 Mayıs 2018 Salı günü İskenderun Ramada Otel’de gerçekleşen programa; Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk ve eşi hanımefendi Nurdan Soytürk, İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykar Tekin, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Türkay Dereli, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Askeri Erkan, Emniyet Mensupları, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, hayırsever işadamları Fatih Tosyalı ve Recep Atakaş, şehit aileleri, gazilerimiz ve gazi aileleri ile basın mensupları ve diğer davetliler katıldı.

İftar öncesinde İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk ve eşi hanımefendi Nurdan Soytürk, şehit ve gazi aileleri ile yakından ilgilenerek, masaları tek tek ziyaret edip, onlarla hasbihal ederken, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan tarafından aziz şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Akşam ezanının okunmasıyla hep birlikte oruçlar açılmasının müteakibinde İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun eşliğinde yemek duası yapılarak, ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik ve bekası için dualar edildi.

Konuklara hitap eden Vali Ata, Ramazan-ı Şerif’in bereket, yardımlaşma ve kucaklaşma ayı olduğunu belirterek “Bugün göklerde bayrağımız dalgalanıyor, minarelerimizde ezanlar okunuyor, bizler rahat içerisinde yaşıyorsak bunu başta aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz” dedi.

Türk Milleti’nin şehitlerini daima minnet ve şükranla anacağını ifade eden Vali Ata, “İl valisi olarak görev yaptığımız her yerde gerek şehit ailelerimiz olsun gerekse gazilerimiz ve aileleri olsun onların sorunlarıyla elimizden geldiğince yakından ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler ile şehit yakınları, gazilerimiz ve onların yakınları için birçok imkân sağlandı. Temennimiz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin bundan sonraki yaşamlarını rahat ve huzur içinde devam etmeleridir.” şeklinde konuştu.

İftar programının icra edilmesine katkıda bulunan hayırsever işadamı Fatih Tosyalı’ya ve misafirperverliğinden dolayı İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk’e teşekkür ettiğini dile getiren Vali Ata, Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve milletimize güzel günler getirmesini temenni etti.

Duygu ve düşüncelerini ifade etmek için söz alan hayırsever Fatih Tosyalı ise; Şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna verilen bu iftar yemeğine katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, “Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehit ve gazilerimize minnettar olduğumuzu belirtmek isterim.”dedi.

İlimizden gelen konuklar ile İskenderun, Payas, Belen, Arsuz, Dörtyol ve Erzin olmak üzere 6 ilçemizden yaklaşık 2 bin 400 kişinin katılımıyla icra edilen iftar programında; protokol üyeleri ile şehit ve gazi aileleri hoşsohbet ortamında kaynaşırken, çocuklar ise gönüllerince eğlendi.

Yakın ilgi ve alakadan dolayı çok memnun olduklarını ifade eden şehit ve gazi aileleri; Nazik daveti ile kendilerini onurlandıran, sorun ve ihtiyaçları ile yakinen ilgilenen İlçemiz Kaymakamı Recep Soytürk ve eşi hanımefendi Nurdan Soytürk’e teşekkür ettiler

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>