“BELEN KADIN TOPLUM MERKEZİ-2” PROJESİ İLK İZLEME ZİYARETİ YAPILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Spread the love

Kalkınma Bakanlığı ve Hatay Valiliği tarafından desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen “Belen Kadın Toplum Merkezi-2” projesinin ilk izleme ziyareti Derebahçe Mahallesinde bulunan proje merkezinde Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet KOCA ve Birim Uzmanı Cemil ŞEKERCİ tarafından gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM; Bugüne kadar proje çerçevesinde yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Projenin bütçesi 136.000 TL olup; 12 ay boyunca Belen ilçesindeki bayanlara yönelik “Lazer Kesimi ile Aplike, Bebek Odası Hazırlama, Dekoratif Ahşap Süsleme, Keçe Aksesuarları Yapımı, Takı Tasarım Kursları” gibi el sanatları kursları ve “Spor Kursu” açılacağını, kurslar harici bayanların sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla proje kapsamında “Kitap Okuma Etkinlikleri” ve “Kültürel Geziler” düzenleneceğini belirtti.

Kurs materyallerinin ücretsiz olarak proje bütçesinden karşılandığını ve şu anda proje kapsamında Dekoratif Ahşap Süsleme ve Takı Tasarım kurslarının tamamlandığını; Lazer Kesimi ile Aplike ve Keçe Aksesuarları Yapımı kurslarının devam ettiğini belirtti.

Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet KOCA, bayanların sosyal hayata katıldıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeklerinden ötürü Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM’e, kurs öğretmenleri Nermin KARŞANBAŞ’a ve Betül BİLGE’ye teşekkürlerini iletti.

Ziyaret sonucunda genel bir değerlendirme yapılarak ilk izleme toplantısı tamamlandı.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>